Sırbistan’ın yeni cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic

Tamir

Ünlü bir otomobil fabrikasının sahibinin en büyk zevki şehrin dışındaki evine sürat yaparak gidip gelmesiymiş. Buna kancayı takan bir trafik polisi her gün aynı yerde arabanın peşine motoruyla takılıp ceza yazıyormuş. Bunu gurur meselesi yapan fabrika sahibi bir gün mühendislerini toplamış:

 

– Bana öyle bir araba yapacaksınız ki düğmeye bastığım anda süratim bir saniyede iki katına çıkacak. Yoksa sizi kovuyorum, demiş.

Çaresiz kalan mühendisler bir süre sonra arabayı teslim etmişler. Fabrika sahibi aynı noktaya keyifle gitmiş ve motor gene peşine takılmış. Sürat düğmesine basan fabrika sahibi bir anda hızlanmış gitmiş. İlerleyen günlerde aynı yere gelen fabrika sahibi polisi yerinde görememiş. Merak etmiş araştırmış. Polis hastanedeymiş. Fabrika sahibi polisi hastanede ziyarete gitmiş. Her yeri alçılı olan polis memuru fabrika sahibini görünce; önce iyi bir küfür edip içini rahatlatmış, sonra da başına gelenleri anlatmaya başlamış:

– Sen birden bire kaybolunca, ben de motorum bozuldu zannettim. Dedim ineyim de tamir edeyim!!!

Sorması Ayıp

Gecenin bir yarısı lahmacuncu tam kapanırken Temel telefon açmış,

-Abi 100 tane lahmacun var mı?

-Yök efendim valla kalmadı…

 

-Tamam kolay gelsin iyi geceler.

Adam tam gidecek Temel bir daha aramış…

Bir,iki,üç,dört….Arka arkaya tekrarlanmış aynı diyalog…

En sonunda adam dayanamamış lahmacunları yapmaya karar vermiş.100 tane lahmacunu hazırlamış ve telefonun çalmasını beklemiş.Kısa bir süre sonra telefon çalmış,arayan yine Temel.

-Abi 100 tane lahmacun var mı?

-Var efendim.

-Abi ayıptır sorması,bu saatte o kadar lahmacunu kime satacaksın?…

Anahtar Kelimeler:
fıkra