Sırbistan’ın yeni cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic

Atanamayınca kasap olan öğretmen FETÖ’ye dava açtı

DİYARBAKIR

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde oturan ve 2003 yılında Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulundan mezun olan Zülküf Güneş, Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmesine rağmen yerleştirilmemesinden sorumlu tuttuğu Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Güneş, Ergani Adliyesinde savcılığa yaptığı suç duyurusunda, sınavlarda soruları çalma, evrakta sahtekarlık, soruları çalarak kopya çekilmesini sağlama ve bu yolla adayları mağdur ettiği için FETÖ üyeleri hakkında şikayetçi olduğunu belirtti.

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda 2003 yılında mezunu olduğunu, KPSS’ye 2003 yılından beri girdiğini anlatan Güneş, bazı yıllarda küçük farklarla atanamadığını bildirdi.

Son yıllarda ortaya çıkan ve çok eski yıllardan beri olduğu yönünde ciddi deliller olan KPSS’de kopya çekildiği, soruların çalındığı, önceden soruların dağıtıldığı yönündeki iddialar üzerine suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Güneş, bu sınavlarda kopya çeken ve soruları önceden dağıtan, aracılık eden kişi ve gruplardan şikayetçi olduğunu kaydetti.

"Haksız rekabet sonucu atanamadım"

Güneş, suç duyurusunda şu ifadeleri kullandı:

"Belki de bu örgütün kopya işini yaparak soruları dağıtması nedeniyle oluşan haksız rekabet sonucu atanamadım. Aksi durumda atanabilirdim. Şu an baba mesleği olan kasaplık işiyle uğraşıyorum. Çok şükür işim var. Ancak yıllarca mağdur edildim. Asıl mesleğim olan beden eğitimi öğretmenliğini yapmak istemiştim. Tüm hayallerim yıkıldı. Üniversiteden mezun olurken, memlekete faydalı iyi sporcular yetiştirmek gayesiyle öğretmen olmak istiyordum. Ancak bu kopya işiyle tüm hayallerim engellendi. Anılan nedenlerle şüphelilerden şikayetçi ve davacıyım. Cezalandırılmalarını talep ediyorum.’’

Muhabir: Ekrem Senvar

Kaynak: AA