Sırbistan’ın yeni cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic

Oyuncu Bennu Yıldırımlar'ın kızını görenler şaşkınlığını gizleyemiyor.Yaprak Dökümü dizisyle kariyerinde önemli bir yükseliş yapan başarılı oyuncunun kızını gören onun tıpkısı diye yorum yapıyor.Oyuncu Bennu Yıldırımlar'ın kızı Ada annesine olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Başarılı oyuncunun kızı görünüşüyle annesinin aynısı olma yolunda.22 Kasım 1968 İstanbul doğumludur.Erenköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde eğitim görmüş ayrıca Londra Westminster Adult Education Instıtute'de kurs almıştır.

Bennu Yıldırımlar'ın ekranlarda ilk dikkat çektiği proje, bir zamanların popüler dizisi Süper Baba olmuştur. Ardından Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Fikret karakteri ile büyük beğeni toplamıştır.

Bennu Yıldırımlar, birçok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizide önemli rollerde oynamış başarılı bir oyuncudur.2016 yılında Kanal D ekranlarında başlayan olan "Altınsoylar" dizisinde Saadet karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca Bennu Yıldırımlar'ın reklam filmi oyunculukları da bulunmaktadır.Evli ve 1 çocuk annesi olan Bennu Yıldırımlar, 2014-2015 sezonunda Gönül İşleri isimli dizi ile ekrana gelmiştir.

Ödülleri :1994 - Ankara Film Festivali - Ağrı'ya Dönüş, Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu Ödülü,1996 - Bedia Muvahhit Ödülü, Bir Atın Öyküsü 1998 - İsmet Küntay Ödülü, Huzur 2000 - Sadri Alışık Ödülleri - Kaç Para Kaç 2006 - Lions Tiyatro Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, Saygılı Yosma 2008 - 35. Altın Kelebek 2008 TV Yıldızları Yarışması Ödülleri, En iyi Kadın Oyuncu


Tiyatro :2012 - Dar Ayakkabıyla Yaşamak : Dušan Kovacevic - İstanbul Şehir Tiyatroları,2011 - Buluşma Yeri : Dušan Kovacevic - İstanbul Şehir Tiyatroları
2009 - İntiharın Genel Provası : Dušan Kovacevic- İstanbul Şehir Tiyatroları

2007 - Üç Kızkardeş - Anton Çehov (Maşa) - İstanbul Şehir Tiyatroları,2006 - Saygılı Yosma - Jean-Paul Sartre (Lizzie) -

İstanbul Şehir Tiyatroları2002-2007 - Yaprak Dökümü - Reşat Nuri Güntekin'in romanından (Fikret) - İstanbul Şehir,Tiyatrolar2002-2003 - III. Richard - William Shakespeare - İstanbul Şehir Tiyatrolarıİşte Bennu Yıldırımlar'ın kızı Ada.